Výtvarné techniky a potřeby

Velikonoční kytice

Velikonoční kytice je bezpochyby jednou z nejdůležitějších součástí stolů během svátků. Velikonoční kytice může mít mnoho podob, vyrobit si ji můžete sami doma nebo se spolehnout na dobré květinářství, které vám prakticky za pár korun kytici naváže. Co by to ale bylo za zábavu, kdybyste si nemohli kytici navázat sami za přítomnosti někoho blízkého. Velikonoční kytice jsou ideálním řešením dokonce i pro učitele, kteří nevědí, jak na začátku jara zabavit studenty během výtvarné výchovy.

Opravdovou dominantou během Velikonoc jsou samozřejmě oblíbené kočičky.

Ty lze pochopitelně kombinovat s celou řadou různých jiných květin či rostlin, které lze začátkem jara v přírodě najít. Pokud některé druhy květin nechcete kupovat, můžete je nasbírat přímo v přírodě, kde jich začátkem jara poroste rozhodně dostatek. Nikde ale není dáno, že vám tak brzo budou květiny rozkvétat. Nejlepším řešením bude, když si v okolí nasbíráte menší větvičky, které ještě nekvetou, ale pouze se na nich začínají objevovat pupeny. Doma je vsadíte do vázy, zalijete vodou a necháte pomalu a pozvolna kvést tak, jak je to od přírody dáno.

Velikonoční kytice najdete dokonce v nabídce různých prodejen s dekoračními předměty. Jedná se ale především o květiny umělé, které vám bez problémů vydrží po celý rok a následně je zase můžete použít při dalších svátcích.

Zapomínat byste ale neměli ani na další nezbytnou výzdobu, která ke svátkům jara neodmyslitelně patří.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Velikonoční tipy a označen , , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Comments are closed.