Výtvarné techniky a potřeby

Vejce zdobené modelínou

Velikonoční svátky by se rozhodně neobešly bez klasické výzdoby, která je zejména u dětí velmi oblíbená. Každý z nás určitě v minulosti vlastníma rukama vytvořil něco, co se mu zachovalo dodnes, ať už tvořil s rodiči nebo ve školce. Zdobení vajíček modelínou je vynikajícím řešením jak pro děti, tak i pro jejich rodiče. Zároveň jde o dobrý výtvarný nápad, se kterým rozhodně pochodí každá učitelka ve školách nebo školkách. Jak na to? Pojďme se podívat na postup.

S klasickým vajíčkem by byla práce příliš složitá, protože je vajíčko až příliš těžké. Naopak pokud byste pracovali jen se samotnou skořápkou a vnitřek vajíčka byste vyfoukli, byla by skořápka naopak až příliš měkká a ve spojení s těžkou modelínou by to taky dobrotu nedělalo. Ideálním způsobem, jak si zajistit nejen snadnou práci, ale i dobrý výsledek je, pokud si pořídíte vejce z plastu. Můžete je zakoupit na internetu nebo v některých prodejnách s výtvarnými potřebami. Plastová vajíčka jsou stejně velká jako vajíčka klasická a navíc se s nimi bude i velmi dobře pracovat.

Vajíčko je dobré v první řadě odmastit jakýmkoli silnějším lihem. Tuto činnost doporučujeme nechat zejména na dospělých, takové věci přeci jen zejména menším dětem do rukou nepatří. Následně už jen stačí vybrat různé barvy modelíny a rozhodně bude lepší, když ji předem trošku zahřejete. Modelína se pak bude na vajíčko mnohem lépe chystat, bude dobře držet a obalit s ní můžete celé vejce. Zapojte fantazii a vytvořte pravé ozdoby na Velikonoce.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Velikonoční tipy a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Comments are closed.