Výtvarné techniky a potřeby

Akvarelové pastelky

Akvarelové pastelky mají své obrovské výhody, ale jak tomu už tak bývá, tak i své nevýhody. Ty jsou ale vcelku zanedbatelné, pokud je srovnáte s tím, co všechno lze s akvarelovými pastelkami vytvořit.

První nevýhodou je zejména jejich o něco vyšší cena, která je ale co do jejich funkcí a využití absolutně zanedbatelná. Jde opravdu jen o pár korun, ale pravdou je, že ta největší sada, kde je většinou okolo 70 barev a jednotlivých odstínů, může vyjít až na 1 000,- Kč. Klasickými pastelkami je možné malovat na obyčejný kancelářský papír a efekt bude vždy stejný.

Akvarelové pastelky se doporučuje používat hlavně na tvrdý papír, protože pokud se později rozhodnete, že použijete na stínování i vodu, mohli byste s měkkým papírem o svůj výtvor snadno přijít. Pokud vás nebaví kreslit vodovkami a vlastně si je ani nechcete pořizovat, pak jsou to právě akvarelové pastelky, na které by mělo padnout vaše bystré oko. Stačí k nim dokoupit už jen obyčejný menší štětec a je hotovo. Nic víc nepotřebujete. Akvarelové pastelky nabízí na trhu hned několik výrobců.

Vždy je dobré vybírat hlavně ty od těch osvědčených, kde si budete jisti jejich kvalitou, ale i nelámavostí, která je u většiny pastelek velmi častým problémem.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Pastelky a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Comments are closed.