Výtvarné techniky a potřeby

Stolní malířský stojan

Jednotlivých typů malířských stojanů je poměrně málo. Většina z nás rozlišuje dva základní. Jeden může být stolní, který nemá žádné spodní nohy a naopak druhým typem je ten, který se dá postavit na nohy a případně i polohovat podle toho, jak malíř potřebuje. Oba dva stojany přináší své výhody, ale nevýhody.

Stolní malířský stojan je velmi lehký, takže se perfektně hodí zejména pro slečny, které nemají tolik síly jako pánové. Lze jej ale použít jen na rovných prostorách a jak už ze samotného názvu plyne, hlavně na stole.

Jeho velkou nevýhodou je mnohdy fakt, že nejde nastavovat ani polohovat. Zato jej můžete velmi snadno převážet, což byste s velkým, profesionálním stojanem udělali jen těžko. Zvlášť, pokud nemáte k dispozici osobní vozidlo.

Malířský stojan ale nemusíte pořizovat jen pro sebe. Můžete jej domů zakoupit i pro své dítě, aby vám čas od času namalovalo nějaký ten obrázek nebo zapojilo fantazii a vykouzlilo křídou něco neobyčejného. Dětské malířské stojany jsou většinou vybaveny klasickou tabulí, na kterou je možné malovat křídou a tak ji i velmi snadno umýt.

Jde o stojany stojací, mají čtyři nožičky a ještě předtím, než stojan koupíte, ujistěte se o tom, zda je dostatečně stabilní a jak velké děti jej mohou využívat.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Malířské potřeby a označen , , , , . Záložka je zde.

Comments are closed.