Výtvarné techniky a potřeby

Plátno na malování

Plátno na malování je velmi křehká a navíc i poměrně drahá záležitost, se kterou je třeba zacházet velmi opatrně. Ideální manipulace s plátnem je, pokud jej napnete na stojan nebo malířský rámeček. Jednak s ním zacházíte tak, jak se s ním zacházet má a navíc s ním i celková práce je mnohem jednodušší a efektivnější.

V dnešní době není zase tak časté, že by se namalované obrazy rámovaly a tak si s jeho okraji zase nemusíte dělat tak těžkou hlavu. Navíc na zadní straně je opatřeno sponkami pro snadné uchycení do malířského rámu, který jej zároveň natáhne.

Pro malování na malířské plátno se doporučují hlavně akrylátové barvy, které nejsou příliš husté, jejich konzistence je jemná a snadno se s nimi pracuje. Navíc jsou akrylátové barvy velmi pestré a tak s nimi snadno vytvoříte požadovaný efekt. Jejich míchání je velice jednoduché.

Pamatujte i na správnou volbu štětce pro dané plátno, kterým budete malovat. Většinou je vhodné mít k dispozici hned několik štětců různých velikostí a tloušťky, se kterými se vám dobře pracuje. Po malování na malířské plátno pamatujte na to, že barva musí dostatečně dlouhou dobu zaschnout. Snadno by se mohlo stát, že nesprávným pohybem plátno protrhnete a tak úplně zničíte samotnou malbu.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Malířské potřeby a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Comments are closed.