Výtvarné techniky a potřeby

Kresba akvarelovými pastelkami

Akvarelové pastelky zajisté zná každý z nás. A možná jste je nepoužívali jen vy, ale hlavně vaše děti ve školce nebo ve škole. Každá malba má své kouzlo a výjimkou v tomto případě nejsou ani akvarelové pastelky.

Na trhu je obrovské množství různých akvarelových pastelek, které jsou běžně používány, a lze s nimi nakreslit skutečná kouzla na papír. Jejich největší výhodou je, že mají dvojí využití a efekt malby. Během malování s nimi je možné docílit dvou zcela rozdílných efektů. Jedním z nich je efekt klasické pastelky, druhým je efekt vodové barvy. Pastelky tak hravě můžete používat na vlhkém nebo mokrém podkladu a i tak budou dokonale malovat.

Akvarelové pastelky se velmi dobře používají i za pomoci štětce. Pokud zvolíte mokrý podklad, pak stačí použít štětec a velmi jednoduše barvy rozetřete tak, jak potřebujete. Pravdou je, že akvarelové pastelky nejsou tak pestré, jako by byly například tempery nebo fixy, ale jejich cena a navíc možnost využití jsou daleko větší výhodou.

Na trhu je dokonce několik výrobců, jejichž produkty si můžete vyzkoušet a nakonec tak dojít k těm nejlepším pastelkám. Nemáte nápady?

Pak se podívejte na internet, které poskytuje řadu motivujících her nebo obrázků, které se dají s akvarelovými pastelkami udělat.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Jak na akvarelové pastelky a označen , , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Comments are closed.