Výtvarné techniky a potřeby

Jak kreslit akvarelovými pastelkami

Akvarelové pastelky mají jako jedny z mála hned dvě možnosti využití. Jednak je můžete používat jako úplně klasické pastelky, kterými například vaše děti doma vybarvují omalovánky, druhou možností je pak jejich styk s vodou, kdy je lze použít, jako běžné vodové barvy.

Akvarelové pastelky jsou vlastně takové dva v jednom pastelky, díky kterým si nemusíte zvlášť pořizovat vodové barvy, ale bohatě vám postačí jen menší štětec a tvrdý papír. I ten je velmi důležitý, protože kdybyste akvarelovými pastelkami malovali na běžný kancelářský papír, tak byste jen velmi těžko pochodili. Pravděpodobně by se během chvíle protrhl a dílo by bylo zničeno.

Navíc kancelářský papír značně prosakuje a tak byste na stole nadělali víc škody než užitku.

A jak s akvarelovými pastelkami malovat, abyste skutečně dosáhli požadovaného efektu? Stačí na papír namalovat pastelkami obrázek, pokud to jen zkoušíte, pak si s ním nemusíte dávat zase tolik práce. Štětec si namočte malinko do vody – nemusí to být moc a hodí se mít po ruce kapesník, do kterého případně odsajete přebytečnou vodu. Štětcem pak můžete jednotlivé barvy stínovat, nejlepší je udělat to do stran, obrázek pak vypadá mnohem přirozeněji. Nezapomeňte, že pokud používáte hned několika barev, je vhodné, abyste štětec vyprali. Zbytečně byste tak zapouštěli jednu barvu do druhé a ničili si výtvor.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Jak na akvarelové pastelky a označen , , , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Comments are closed.