Výtvarné techniky a potřeby

Olejové barvy na obrazy

Olejové barvy jsou speciální typy malířských barev, které velmi pomalu schnou, a jejich je možné měnit za pomoci speciálních ředidel na určených hlavně na olejové barvy. Olejové barvy se doporučují dokonce i naprostým malířským začátečníků.

Olejové barvy toho ale vyžadují spoustu navíc. Například si k nim musíte navíc pořídit ona již zmíněná rozpouštědla nebo speciální štětce, které jsou určeny výhradně pro olejové barvy. Zkrátka a dobře je toho spousta, co malíř musí mít ve svém malířském vybavení.

Na rozdíl od jiných, běžně používaných malířských barev mají olejové barvy výhodu v tom, že jednu malbu s nimi můžete tvořit i několik týdnů. Do barvy prostě jen stačí přidat lněný olej, díky němuž můžete na obrazu pracovat, jak dlouho chcete i přesto, že obraz už před několika týdny zaschnul.

Olejové barvy jsou poměrně hrubé, a pokud byste rádi dosáhli toho, že budete pracovat s barvou řídkou, pak je to terpentýn, který musíte do olejové barvy přidat. V žádném případě a nikdy se do olejových barev nepřidává voda! Terpentýnem budete muset mimo jiné čistit i jednotlivé štětce a věřte, že jeho vůně rozhodně není nijak vábná. Tak jako tak si jej prostě budete muset pořídit do svého malířského vybavení.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Barvy olejové a označen , , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Comments are closed.