Výtvarné techniky a potřeby

Airbrush stříkací pistole

Pokud se vám za pomoci štětce nedaří vykouzlit barvy tak, jak byste chtěli, možná je někde chyba. Nikoliv ve vás, ale v pomůcce, kterou používáte. Stříkací pistole nejsou na trhu žádnou novinkou a rozhodně do malby přináší velký přínos. Se stříkací pistolí dokážete vykouzlit opravdové divy. Jak ji vybrat a na jaké se zaměřit?

Je mnoho výrobců, kteří mají ve svém sortimentu kvalitní airbrush stříkací pistole. Osobně ale doporučujeme zaměřit se hlavně na ty, které jsou označovány jako dvojčinné. Pravdou je, že jejich cena je možná o nějakou tu stovku dražší, než u pistolí jednočinných, ale co do kvality a pohodlí práce se jim ani zdaleka nemohou vyrovnat. Dvojčinné pistole mají výhodu v tom, že je automaticky ovládáno množství barvy i vzduchu.

I jednotlivé dvojčinné stříkací pistole se ale od sebe mohou značně lišit. Rozdíly jsou zřejmé hlavně v možnostech plnění barvy, rozdíly je možné zaznamenat i ve velikosti stříkací trysky, případně mohou mít různé násady či šroubování. U stříkacích pistolí vzniká poměrně vysoké riziko jejich rozbití nebo dokonce nenávratného zanesení trysky. Při výběru proto dbejte i na to, zda jsou k dostání jednotlivé náhradní díly a jaká je případně jejich cena. Při rozbití je totiž zcela zbytečné pořizovat úplně novou pistoli.

Stačí vyměnit díl, který koupíte za pár korun, a problém je vyřešen.

Comments are closed.