Výtvarné techniky a potřeby

Měsíční archív: Červen 2013

Výtvarné nápady pro učitele MŠ

Mateřské školky jsou plné dětí, kterým je nutné zajistit program. A protože učení se děti v mateřských školkách ještě nemusí věnovat, je třeba na každý den připravit takový program, který by zabavil všechny děti a uspokojil jejich potřeby. Navíc program v mateřských školkách není jen o zábavě, ale měl by značně dopomáhat tomu, aby děti rozvíjely své schopnosti a dovednosti, fantazii a naučily se něčemu zcela novému. Mimo jiné by se měly pomalu, ale jistě začít připravovat na perná školní léta, kde by rozhodně neměly zahálet.

Vymyslet dětský program v rámci výtvarného umění rozhodně není nijak složité.

Pravdou ale je, že postupem času začnou nápady docházet, ale díky internetu si dnes každý učitel v mateřské školce může najít něco, co s dětmi ještě nedělal. V současné době je k dispozici hned několik online portálů, které jsou určeny pro učitele. V jejich obsahu se najdou i výtvarné tipy, rady a návody pro mateřské školky, se kterými se zajisté zabaví všechny děti.

A není to jen inspirace, jsou to i různé technologické postupy a návody, jak od začátku až do konce dojít k požadovanému výsledku. Vždy je třeba vybírat výtvarné nápady i podle toho, jaké jsou možnosti a věkové hranice dětí ve školce.

Vložil Pro děti, Pro inspiraci | Štítek , , , | Zanechat komentář

Jarní výtvarné nápady

Jaro přináší nejen první sluneční paprsky, ale je i tím správným indikátorem toho, že se pomalu ale jistě blíží léto. Jarní výtvarné nápady mohou značně přispět k domácí pohodě vaší domácnosti a navíc si tak můžete zkrátit dlouhé chvíle například se svými dětmi.

Pokud jste esteticky založení, pak si na výzdobě zajisté dáváte záležet každý rok. Ale rozhodně nechcete, aby výzdoba u vás každý rok byla úplně stejná, a navíc není důvod, abyste si během týdne nebo víkendu nenašli ani chvíli času a nepustili se celá rodina do výzdoby domácnosti.

Mezi jarní výzdoby mohou patřit věnce na dveře, slepičky a barvená vajíčka na Velikonoce, různá barevná zdobení na okna a jiná zajímavá díla, která zajisté se správným návodem zvládne úplně každý. K výzdobě jarní domácnosti budete bezpochyby potřebovat i nějaké pomůcky a výtvarné potřeby, které běžně zakoupíte v papírnictví. Barevné lepící papíry, stužky, barvy, štětce a jiné. Záleží hlavně na tom, co plánujete vytvořit, protože každý výrobek mnohdy vyžaduje jiné pomůcky. A mimo jiné budete potřebovat i fantazii, kterou pokud zapojíte, vytvoříte originální výzdobu, kterou vám bude závidět kdejaký soused.

Samozřejmě ale záleží jen na vás, co se vám libí, ale hlavně, co se vám nejlépe bude vytvářet a kolik na to máte času.

Vložil Jarní nápady | Štítek , , , | Zanechat komentář